Ilmoittautuminen koulutukseen

Ilmoittautuminen koulutukseen

Turun kristillinen opisto

LYHYTKURSSEILLE ILMOITTAUTUMINEN
Ilmoittaumisohje:

  • Valitse alla olevasta listasta se kurssi, johon haluat ilmoittautua.
  • Klikkaa kurssin kohdalta "Valitse" -painiketta, jolloin valitsemasi kurssi siirtyy "ostoskoriin" sivun oikeaan reunaan "Valintasi"-kohdan alle.
  • Jatka klikkaamalla Yksityishenkilöt-kohdan "Ilmoittaudu/Hakeudu" -painiketta. Yritykset ja organisaatiot-kohdan "Ilmoita koulutukseen" -painikkeen kautta voi ilmoittaa useamman henkilön samaan koulutukseen kerralla.
  • Täytettyäsi ilmoittautumislomakkeen näet koostesivulla vielä lomakkeeseen täyttämäsi tiedot, sivun ylälaidassa oleva "Tallenna" painike lähettää hakulomakkeesi. Saat sähköpostiisi vahvistuksen, että hakemuksesi on vastaanotettu.
  • Lähempänä kurssia lähetämme lisätietoja.

Yhteystiedot lyhytkursseihin: Turun kristillinen opisto, kurssipalvelut(a)tk-opisto.fi, Helena Stenman 040 710 4483, Terhi Lehtovaara 0400 579 787

PITKÄKESTOISEEN KOULUTUKSEEN HAKEMINEN

Hakeutuminen ei vaadi tunnuksia, tarvitset vain toimivan sähköpostiosoitteen.

Hakuohje:

  • Valitse alla olevasta listasta se koulutus, johon haluat hakea.
  • Klikkaa koulutuksen kohdalta "Valitse" -painiketta, jolloin valitsemasi koulutus siirtyy "ostoskoriin" sivun oikeaan reunaan "Valintasi"-kohdan alle.
  • Halutessasi voit hakea useampaan koulutukseen samalla kertaa.
  • Jatka klikkaamalla Yksityishenkilöt-kohdan "Ilmoittaudu/Hakeudu" -painiketta.
  • Selaimeen avautuu koulutuksiin liittyvät käyttöehdot. Ne hyväksymällä pääset täyttämään hakulomaketta.
  • Täytettyäsi hakulomakkeen näet koostesivulla vielä hakulomakkeeseen täyttämäsi tiedot, sivun alalaidassa oleva "Tallenna" painike lähettää hakulomakkeesi. Saat sähköpostiisi vahvistuksen, että hakemuksesi on vastaanotettu. Mikäli viestiä ei ole tullut, muista tarkistaa myös roskapostikansiosi.
  • Opiskelijavalinnoista ilmoitetaan erikseen kirjeellä.

Koulutuslistassa saattaa näkyä koulutuksia, joiden hakuaika ei ole vielä alkanut tai hakuaika on jo päättynyt. Valitse -painike on silloin harmaana.

Yhteystiedot pitkäkestoiseen koulutukseen: Turun kristillinen opisto, haku(a)tk-opisto.fi, Opintotoimisto 0400 597 742 tai 040 710 4481, Vaihde 040 710 4488 tai 02 4123 500

Lyhytkurssit

ValitseNimiAlkamispäiväIlmoittautuminen alkaaViimeinen ilmoittautumispäivä
ValitseArvioitsija/työpaikkaohjaajakoulutus 14.2.201814.02.201808.12.201709.02.2018
ValitseDeep Talk-koulutus 30.-31.1 ja 26.-27.4.201830.01.201813.09.201722.01.2018
ValitseDiakonian ajankohtaispäivä 26.1.201826.01.201819.06.201710.01.2018
ValitseHarmonisen laulun talvikurssi 9.-11.3.201809.03.201817.11.201728.02.2018
ValitseHengellisen ohjauksen neuvottelupäivä 11.4.201811.04.201819.06.201726.03.2018
ValitseIlmiöpedagogiikkaa rippikouluihin 18.-19.4. & 25.9.201818.04.201816.11.201709.04.2018
ValitseJohtamisen foorumi 20.3.10820.03.201808.12.201712.03.2018
ValitseKuuluuko? - äänenkäytön kurssi messuaville 26.-27.9.201826.09.201808.12.201714.09.2018
ValitseLaulupiirtämisen jatkokoulutus 13.4.201813.04.201827.11.201705.04.2018
ValitseLaulupiirtämisen kielikylpypäivä 9.2.201809.02.201809.10.201731.01.2018
ValitseMahdollistava kirkko -koulutus 9.-10.2 ja 20.4.201809.02.201827.10.201701.02.2018
ValitseMuskaripolulta kuorotielle 23.-24.3.201823.03.201801.09.201701.03.2018
ValitseMuskaripolulta kuorotielle-koulutuspäivät 23.-24.3.201823.03.201807.12.201713.03.2018
ValitsePerkkakurssi, Maailman rytmit 27.-28.1.201827.01.201815.09.201726.01.2018
ValitseSukella tarinaan -arkikurssi 12.-13.2.201812.02.201827.10.201709.02.2018
ValitseSukella tarinaan- viikonloppukurssi 07.04.-08.04.201807.04.201814.11.201731.03.2018
ValitseSukupuoli ja seksuaalisuus-kurssi 23.-24.4 sekä 7.-9.10.201823.04.201814.09.201731.03.2018
ValitseSuntion sijaisen peruskurssi 21.-22.4.201821.04.201825.09.201716.04.2018
ValitseTyökaluja Web Desingerille ; Visuaalinen suunnittelu 10.2 ja 15.2.201810.02.201821.11.201727.01.2018
ValitseTyökaluja web desingerille: Adobe Illustrator 6.9.201806.09.201808.12.201723.09.2018
ValitseTyökaluja web desingerille: HTML5@CSS3 1.3 ja 8.3.10801.03.201801.12.201721.02.2018
ValitseTyökaluja web desingerille: optimointi 24.5.201824.05.201808.12.201710.05.2018
ValitseTyökaluja web desingerille: Videokuvaus ja editointi - Adobe premiere Pro 13.10.201813.10.201808.12.201729.09.2018
ValitseTyökaluja web desingerille: äänenkäsittely 4.-5.5.201804.05.201808.12.201720.04.2018
ValitseTyökaluja web desingerille:Kehykset-frameworks 15.3 ja 5.4.201801.03.201807.12.201701.03.2018
ValitseTyökaluja web desingerille:WordPress 31.5.201831.05.201808.12.201717.05.2018
ValitseTyökaluja web desingerille; Ammattimainen kuvankäsittely - Adobe lightroom 22.11.201822.11.201808.12.201708.11.2018
ValitseTyökaluja web desingerille; kuvankäsittely ja muokkaus sekä animaatio- Adobe Photoshop 22.3.201822.03.201807.12.201708.03.2018
ValitseTyökaluja Web Desingerille; www+palvelintila 1.2.201801.02.201821.11.201718.01.2018
ValitseValokuvauskurssi 26.8-17.12.201726.08.201725.07.201717.12.2017
ValitseViittomien alkeiskurssi 15.-16.9.201815.09.201827.11.201701.09.2018
ValitseViittomien jatkokurssi 3.-4.2.201803.02.201812.09.201731.01.2018
ValitseVirsin, lauluin, kantelein -kurssi 20.1.-3.2.201820.01.201829.05.201707.01.2018
ValitseVirsiä vierailta mailta-kurssi 29.-30.1.201829.01.201815.09.201722.01.2018
ValitseYleisen kirkkohistorian peruskurssi 9.-10.4.201809.04.201820.11.201729.03.2018

Koulutukset

ValitseNimiAloituspäiväHakuaika alkaaHakuaika päättyy
ValitseKoulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto, valmistava koulutus monimuotoisena, 201817.01.201801.09.201715.12.2017
ValitseKoulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkintoon valmistava koulutus 201830.07.201801.01.201813.04.2018
ValitseLapsi- ja perhetyön perustutkinto, näyttötutkintoon valmistava koulutus 201803.04.201801.10.201715.01.2018
ValitseOppisopimuskoulutus: Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkintoon valmistava monimuotokoulutus01.06.2017
ValitseOppisopimuskoulutus: Lapsi- ja perhetyön perustutkintoon valmista koulutus01.06.2017
ValitseOppisopimuskoulutus: Suntion ammattitutkintoon valmistava koulutus31.01.2017
ValitseViittomakielisen ohjauksen perustutkinto, näyttötutkintoon valmistava koulutus 201803.04.201801.10.201715.01.2018
ValitseWeb designer koulutuskokonaisuus 201818.01.201709.10.201708.01.2018
ValitseYKI-testi 27.1.18 (yleinen kielitutkinto) / ilmoittautuminen alkaa perjantaina 1.12.17 klo 7.0027.01.201801.12.201715.12.2017